Jarek Cemerek

Vzdělání:
čtyřleté studium klasického baletu na Konzervatoři v Ostravě (CZ), krátkodobé studium tance na Divadelní akademii v Helsinkách (Finsko), BA choreografie a MA taneční pedagogiky na Hudební fakultě AMU v Praze.
V současné době studuje aplikovanou etiku na Univerzitě Karlově v Praze

Ocenění:
Vítěz obou cen na České taneční platformě „Taneční dílo roku 2011“ a „Tanečník roku 2011“

Práce, angažmá:
2018 - částečný profesorský úvazek na Univerzitě A. Brucknera v Linci (Rakousko), výuka v Carte Blanche, taneční divadlo Skånes (Švédsko), Balettakademien Göteborg, Danscentum Stockholm; choreografie a výuka na Univerzitě Stavanger (Norsko); kreativní dílna pro Dansalliansen Stockholm

2017 - Vítěz profesorství současného tance na A. Brucknerově univerzitě v Linci (Rakousko); choreografie pro Norrdans (Švédsko); výuka na Carte Blanche, taneční divadlo Skånes (Švédsko), Gothenburgská opera, Norrdans (Švédsko); choreografie a výuka na Národní akademii umění Oslo (KHiO), Codarts Rotterdam, Univerzita A. Brucknera v Linci; obnova choreografie Sedm bratrů pro Norrdans

2016 - Choreografie a výuka na Univerzitě A. Brucknera v Linci (Rakousko); dílna v Minsku (Bělorusko); výuka na konzervatoři National Supérieur v Lyonu; výuka na Yuval Pick Dance Company a na Centre national de la dance v Lyonu; taneční pedagog na Taneční škole na Novém Zélandu; výuka na Dance Company v Aucklandu, Nový Zéland; choreografie pro University of Wyoming; výuka na Mezinárodním tanečním festivalu ve Wyomingu

2015 - Choreografie pro lLaboratory Dance Project Company v Soulu; výuka jednoho semestru na Korejské národní univerzitě umění; choreografie a management na 7. ročníku mezinárodního festivalu dětské knihy v Jižní Koreji; výuka na Balettakademien Göteborg; výuka na Gothenburg Opera Dance Company; choreografie a výuka pro A. Bruckner University v Linci (Rakousko); výuka na Škole tance na Novém Zélandu; výuka na Skånes Dansteater (Švédsko); Vítěz konkurzu z 50 kandidátů z celého světa na roční pozici pedagoga Taneční školy na Novém Zélandu

2014 - Choreografie pro konzervatoř National Supérieur de Danse Paris; výuka na DV8 (Londýn); výuka na Carte Blance (Norsko); choreografie a výuka pro Univerzitu Stavanger (Norsko); choreografie pro Norrdans (Švédsko); scenář, režie a choreografie pro nový tanečně-akrobatický projekt Loser v Praze; výuka na Taneční škole Šanghajské divadelní akademii; pedagog ve společnosti The Icelandic Dance Company (Reykjavik) 

2013 - Choreografie pro D. Frankel Co. Newcastle (UK); výuka na Conservatoire National Supérieur de Danse Paris; v Národním divadle Praha, v Norrdans (Švédsko); choreografie pro Bohemia Balet Praha

2012 - Choreografie a výuka pro Juilliard School v New Yorku; výuka na Steps on Broadway, Peridance a Dance New Amsterdam; choreografie pro University of Hartford (USA); pedagog současného tance na Palucca Schule - Hochschule für Tanz v Drážďanech

2011 - Plný úvazek jako pedagog v Palucca Schule - Hochschule für Tanz v Drážďanech; hostující pedagog na Juilliard School v New Yorku, Huntington Beach High School v Kalifornii, Orange County High School for the Arts v Kalifornii

2010 - Choreografie pro Balletboyz v divadle The Sadler's Wells v Londýně (vítěz choreografické soutěže 185 choreografů); hostující pedagog na Iwanson School of Modern Dance v Mnichově

2009 - spoluzakladatel tanečního souboru současného tance Albamora v Dánsku; pedagog na Royal Ballet School v Dánsku

2008 - Tanečník a učitel na Stadttheater Bern (Švýcarsko), spolupráce s Hofeshem Schechterem, Alexandrem Ekmanem & Cathy Marston

2007 - Tanečník v Royal Opera House v Londýně, spolupráce s Cathy Marston, hlavní role v představení Echo a Narcissus

2006 - Tanečník v tanečním divadle v Irsku

2005-2006 - Tanečník s Cie Willi Dorner (Vídeň)

2004-2005 - Tanečník v souboru Thor v Bruselu, spolupráce s Thierry Smithem

2003-2004 - Tanečník s Tanztheaterwien (Vídeň), spolupráce s Liz King, Kristine Kono

2002 - Výběr do soutěže o nový projekt v JazzXchange v Londýně se Sharon Wray

2001 - Tanečník v souboru La Terra Nuova (Itálie), spolupráce s Lucou Bruni

1999-2000 - Tanečník v Bratislavském tanečním divadle, spolupráce s Billem Youngem a Danielem Ezralowem

1998-1999 - člen baletního souboru Státní opery v Praze, role tanečníků v operě Phillipe Glassa Pád domu Usherů (Vítěz Best Opera 2000)

1996-1997 - Tanečník se společností Laterna Magica v Praze, choreogr. Jean-Pierre Aviotte

1992-1996 - Sólosta v Národním divadlem v Ostravě (CZ)

Pedagogická praxe: 
od roku 1996

Taneční soubory: DV8 (Londýn), Gothenburgská operní taneční soubor Carte Blance (Norsko), Skånes Dansteater (Švédsko), Norrdans (Švédsko), Balet StadtTheater Bern (Balet a současnost), Islandský taneční soubor (Reykjavík), Yuval Pick Dance Company (Lyon), Balletboyz (Londýn), Národní divadlo v Praze, Společnost Thor (Brusel), Cie. Willi Dorner (Wienna), Nový Zéland Dance Company etc.

Školy / univerzity: Juilliard School (New York), Univerzita ve Wyomingu, Národní konzervatoř Supérieur de Danse (Paříž a Lyon), Korejská národní univerzita umění, Novozélandská škola tance, Národní akademie umění Oslo (KHiO), Codarts Rotterdam , Palucca Schule (Drážďany), Královská baletní škola (Dánsko), Balettakademien Göteborg, A. Brucknerova univerzita v Linci (Rakousko), Univerzita Stavanger (Norsko), Taneční škola Šanghajské divadelní akademie, Huntington Beach High School (Kalifornie), Tanzplan Dresden, Iwanson School of Modern Dance (Mnichov), Taneční konzervatoř Praha, Divadelní akademie ( Helsinky) atd.

Choreografická díla:
2018 - Moment (Univerzita Stavanger, Norsko); Současnost (A. Bruckner University v Linci, Rakousko)
2017 - Castaways (Norrdans, Švédsko); Praporčík (Codarts Rotterdam); Jednota (Národní akademie umění Oslo), Etwaszwischenuns (Univerzita A. Brucknera v Linci, Rakousko); United (Härnösands Folkhögskola, Švédsko)
2016 - Ženy, my muži, my člověk (University of Wyoming, USA); Star Shine (Mezinárodní taneční festival ve Wyomingu, USA); Luft (A. Bruckner University v Linci, Rakousko)
2015 - Heaves (Laboratory Dance Project, Soul, Jižní Korea); Untitled (Korejská národní univerzita umění, katedra choreografie, Soul); Dřevorubec a víla (7. ročník mezinárodního festivalu dětské knihy v Jižní Koreji)
2014 - Sedm bratrů (Norrdans, Švédsko); Loser (s) (Letní Letná, Praha, CZ); „8“ (University of Stavanger, Norsko); Fated Shade (Národní konzervativní konzervatoř, Paříž, F)
2013 - Borderlands (Dora Frankel Co., Newcastle, Velká Británie); Dvě sóla (Conservatoire national supérieur, Paříž, F); Slova jantaru (Bohemia Balet Praha, CZ)
2012 - Footholds (Škola Juilliard, New York, USA); Untitled (choreografie pro studentku Juilliard School Spencer Dickhaus); Nezůstávejte tady (University of Hardford, USA)
2011 - Void (Balletboyz, Londýn, Velká Británie)
2009 - Prázdné mezi lidmi (Albamora, Dánsko)
2008 - VAH (Made in Bern, Stadttheater Bern, Švýcarsko)

Obory vyučování:
Současný tanec, klasický balet, repertoár - pas de deux, moderní tanec, jazzový tanec, kontaktní improvizace, improvizace, kompozice, choreografie, společenský tanec, pilates

Celoživotní studium:
Psychologie, filosofie, sociologie, řízení lidských zdrojů; certifikace (on-line kurzy): Práce s informacemi, vytváření sítí: přirozená cesta k profesionální spolupráci, řízení talentů generace Y